BlackBerry ID çoklu BlackBerry ürün ve servislerine kolay erişim sağlar. Bir BlackBerry ID oluşturduktan sonra tek bir e-posta adresi ve parola kullanarak BlackBerry ID’yi destekleyen herhangi bir BlackBerry ürününde oturum açabilirsiniz. BlackBerry ID ile BlackBerry App World storefront’tan yüklediğiniz uygulamaları yönetebilirsiniz ve akıllı telefonunuzu değiştirdiğinizde uygulamalarınızı kaybetmezsiniz.

 

BlackBerry akıllı telefonunuzun kurulumunu yaparken, bir BlackBerry ID oluşturmanız gerekebilir. BlackBerry ID kullanan bir uygulamayla ya da http://us.blackberry.com/bbid.html adresini ziyaret ederek bir BlackBerry ID oluşturabilirsiniz.

 

BlackBerry ID destekleyen bazı uygulamalar ve servisler, oturum açtıktan bir süre sonra uygulamayı etkin olarak kullanmazsanız sizden yeniden oturum açmanızı ister. BlackBerry ID bilgilerinizi değiştirirseniz, akıllı telefonunuzda bulunan tüm verileri silerseniz ya da akıllı telefonunuzdaki BlackBerry Device Software’i güncellerseniz, sizden BlackBerry ID oturum açma bilgilerinizi yeniden girmeniz istenir.

 

Bir BlackBerry ID oluşturma

Bir BlackBerry ID oluşturduğunuzda BlackBerry ID’niz için istediğiniz e-posta adresini kullanabilirsiniz; BlackBerry akıllı telefonunuzda olan bir e-postayı kullanmak zorunda değilsiniz.

 

Aşağıdaki seçeneklerden birini tercih ederek Blackberry ID oluşturabililirsiniz:

 

1-)  Bilgisayarınızdan şu internet sitesine girin: http://us.blackberry.com/bbid.html Şunu tıklatın: Register for aBlackBerry ID ve adımları tamamlayın,

 

veya,

 

2-)  Akıllı telefonunuzun menüsünden Create a BlackBerry ID (Yeni Blackberry ID oluştur) seçeneğini kullanarak adımları tamamlayın,

 

BlackBerry ID bilgilerinizi değiştirme

Kullanıcı adınızı, güvenlik sorunuzu ve cevabınızı ayrıca parolanızı değiştirebilirsiniz.

Ana ekranda Seçenekler simgesini tıklatın ardından Cihaz ve sonrasında Blackberry ID seçeneklerini seçin ve gerekli değişiklikleri yapın.